Блог

ВАРТІСТЬ

    Вартість дизайн-проектування залежить від складності завдання на дизайн-розробку, об’єму робіт і часових обмежень.

__________________

    Дизайнери-повелителі інтер'єрів

або чому не варто розпочинати ремонт будинку без дизайнера

    Влаштовувати ремонт чи реконструкцію будинку, без відповідного дизайн-проекту означає ускладнювати собі життя. І не тільки собі, але й будівельникам, майстрам та іншим людям, які будуть задіяні у цьому складному процесі.

    Останнім часом в Україні - справжній бум на послуги людей, які можуть перетворити самі навіть найскромніші апартаменти в затишний куточок. Мова йде не тільки про модні новобудови та заміські будинки. До дизайнерів почали звертатися навіть господарі малогабаритних квартир радянської епохи.

    Існує стереотип, що робити ремонт квартири за дизайнерським проектом можуть собі дозволити лише дуже заможні люди. Насправді послуги фахівців зараз значно доступніші, ніж раніше. До того ж, грамотно розроблений дизайн-проект інтер’єру є актуальним і для малогабаритних міських квартир, і для облаштування великих заміських будинків. Професіонал допоможе візуально збільшити простір як за рахунок меблів, які можуть трансформуватися, або вміщувати в собі багато речей, економлячи при цьому дорогоцінну житлову площу, так і за рахунок освітлення, яке може вигідно змінити розміри малогабаритної квартири. Часто Квартири в новобудовах мають оригінальне планування, тому підібрати меблі в кімнату неправильної форми завжди непросто. Загалом, без продуманого дизайнерського рішення тут просто не обійтися.

    Якого дизайнера вибрати?

    Зараз не важко знайти дизайнерську компанію, яка пропонує найрізноманітніші послуги з моделювання інтер'єру. За бажанням замовника дизайнер може не тільки розробити детальний проект, але й допомогти у підборі будматеріалів та меблів. Фахівець також може простежити за роботою будівельників, термінами і якістю виконання проекту. Для цього необхідно підписати договір про «авторський нагляд». Втім, багато дизайнерських компанії пропонують і послуги з ремонту квартир. У цьому випадку фахівці однієї організації беруть на себе всю роботу - від початку і до кінця. Оформлення інтер'єру в спеціалізованих компаніях коштує в середньому від 70$ до 180$ за кв. м. За авторський нагляд клієнт доплачує ще близько 70$ за кожний виїзд дизайнера. Втім, якщо господар хоче не просто відремонтувати квартиру, а ще й зробити перепланування, то вартість проекту буде значно вищою. Остаточна ціна зросте на 700-3500$, в залежності від того, наскільки серйозною буде перебудова. На вартість проекту впливають також тип будівлі, рік будівництва та особливості його конструкції. Фахівці відзначають, що перепланування зараз обов'язково потрібно погоджувати з відповідними інстанціями.

    Експерти радять заздалегідь визначитись із бюджетом на будівництво. При розробці дизайн-проекту слід дотримуватися концепції, реалізація якої не вийде за межі загальної вартості ремонту. А вона багато в чому залежатиме від обраного стилю. Наприклад, якщо господар хоче бачити в себе інтер'єр стилю бароко, то він повинен бути готовий до покупки антикварних або стилізованих меблів. Хоча, дизайнери відзначають, що захоплення старовинним інтер'єром поступово проходить. Раніше замовники часто віддавали перевагу дизайну в стилі модерн, але зараз все більше людей обирають еклектику, кітч та фюжн. Простіше кажучи, існує тенденція до змішаних стилів. Але до змішування стилів потрібно підходити акуратно: межа між еклектикою і несмаком дуже тонка. Провести її може тільки людина, що добре володіє знаннями в області композиції та архітектури.

   Господарям, які бажають заощадити на дизайн-проекті, краще звернутися до приватного фахівця. Його послуги обійдуться в середньому від 20$ до 50$ за кв. м. До вільних художників зазвичай звертаються і ті, хто хоче більш пильної уваги до своєї квартири. Такий фахівець веде в середньому від одного до трьох проектів. При цьому більшість приватних дизайнерів працюють без укладання договору, за невнормованим графіком. Фахівці з профільних компаній зазвичай працюють на договірній основі. Організація роботи в них чітко налагоджена. Терміни виконання проекту і спектр послуг в дизайнерських компаніях і в приватників практично однакові, але якість виконання і вартість відрізняються. У компаніях вартість послуг вища, але Ви можете бути впевнені в якісному результаті Вашої співпраці, чого не можна сказати про вільних художників. Річ у тім, що у дизайнера-одинака великий об’єм роботи, який він проробляє особисто, і тому іноді йому не вистачає часу. Через це він або не вкладається в терміни, або виконує проект не на найвищому рівні своїх можливостей.

     Люди, які звернулися до приватного фахівця, зазвичай хочуть заощадити, тому намагаються самі брати участь у ремонті якомога активніше. Вони просять дизайнера скласти проект, а за будівельниками стежать самі. Втім, фахівці застерігають, що до вибору дизайнера-одинака треба підходити дуже обережно: необхідно поцікавитись його освітою та переглянути зразки виконаних проектів. В іншому випадку можна легко стати жертвою непрофесіонала.

    Сам собі дизайнер

    Для тих, хто хоче оформити свою квартиру виключно власними силами, відкриті спеціальні курси дизайнерів. Тривають вони зазвичай від місяця до двох років. Обійдуться такі курси приблизно в 300$ за 14 лекцій. При цьому в групі буде не більше 15-20 чоловік. Якщо у слухача немає часу на колективні заняття, завжди можна домовитися про індивідуальні, які ,звісно, будуть дорожчими. За курс з 9 лекцій доведеться віддати більш, ніж 1000$. Проте, фахівці запевняють: знання коштують цих грошей. Адже, як відомо, ліквідувати наслідки поганого ремонту завжди дорожче, ніж почати з нуля.

    Якщо проект власної квартири вдасться, можна спробувати змінити професію і перекваліфікуватися в дизайнери.

вгору